Záhradkárčenie na jeseň

Záhradkárčenie na jeseň pre krásnu a zdravú záhradu

Jeseň je dôležitým ročným obdobím pre záhradkárstvo. Správnymi opatreniami môžete pripraviť záhradu na zimu a položiť základy pre zdravú a kvitnúcu jar. Tu je niekoľko základných tipov pre jesenné záhradkárčenie:

1. odstráňte lístie

Pravidelné odstraňovanie lístia je nevyhnutné na udržanie zdravých trávnikov a kvetinových záhonov. Listy môžu trávnik udusiť a viesť k nezdravým podmienkam, ktoré podporujú choroby. Pomocou hrablí odstráňte lístie a dajte ho do kompostu.

2. skrátiť rastliny

Odstráňte odumreté alebo choré časti rastliny. To podporuje zdravý rast v nasledujúcom roku a zabraňuje šíreniu chorôb. Trvalky a trávy môžete tiež mierne skrátiť, aby ste ich pripravili na zimu.

3. mulčovanie záhonov

Mulčovanie záhonov chráni pôdu pred eróziou, zadržiava vlhkosť a potláča burinu. Vrstva mulčovacej kôry, lístia alebo kompostu zabezpečí, že pôda zostane v zime chránená a bohatá na živiny.

4. výsadba cibuliek a hľúz

Jeseň je ideálny čas na výsadbu jarných cibuľovín, ako sú tulipány, narcisy a krokusy. Tieto cibuľoviny potrebujú chladné zimné obdobie, aby na jar vykvitli. Vysaďte ich do dobre odvodnenej pôdy a dbajte na správnu hĺbku výsadby.

5. starostlivosť o trávnik

Trávnik potrebuje starostlivosť aj na jeseň. Naposledy ju pokoste a v prípade potreby prihnojte draselným hnojivom. Tým sa posilnia korene a trávnik sa pripraví na zimné mesiace.

6. zber a skladovanie

Zozbierajte poslednú zeleninu a bylinky a riadne ich uskladnite. Niektoré druhy koreňovej zeleniny možno skladovať vo vlhkom piesku, zatiaľ čo bylinky možno uchovávať sušením. Nezabudnite skontrolovať ovocné stromy a pozbierať všetky plody.

7. udržiavať nástroje

Pred zazimovaním vyčistite a udržiavajte záhradné náradie. Ostré nástroje uľahčujú prácu a predlžujú životnosť vašich spotrebičov. Odstráňte zeminu a zvyšky rastlín a kovové časti naolejujte, aby ste zabránili hrdzaveniu.

8. vypustite vodovodné potrubie

Nezabudnite na vypustenie vodovodných potrubí a zavlažovacích systémov, aby ste zabránili poškodeniu mrazom. Pred poklesom teplôt pod bod mrazu vypustite vodu z hadíc, kohútikov a postrekovačov.

Vďaka týmto tipom môžete zabezpečiť, aby vaša záhrada prešla do zimy zdravá a dobre ošetrená a na jar rozkvitla v plnej kráse. Užite si jesenné obdobie v záhrade a tešte sa na nadchádzajúcu záhradkársku sezónu!

OTÁZKY A ODPOVEDE

Zatiaľ nie sú žiadne otázky

Položiť otázku

Na vašu otázku odpovie zástupca predajne alebo iní zákazníci.

Ďakujeme za otázku!

Vaša otázka bola prijatá a bude čoskoro zodpovedaná. Prosím, nezasielajte tú istú otázku znova.

Chyba

Warning

Pri ukladaní vašej otázky došlo k chybe. Nahláste to správcovi webovej stránky. Ďalšie informácie:

Pridať odpoveď

Ďakujem za odpoveď!

Vaša odpoveď bola prijatá a čoskoro bude zverejnená. Prosím, nezasielajte tú istú odpoveď znova.

Chyba

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

TOP predajca