kovaný sapík / handapík od firmy Krumpholz 1799

Univerzálna pomocníčka Sappie

Sapík je užitočným viacúčelovým nástrojom, najmä pri práci s drevom. Zjednodušene povedané, ide o kombináciu kladiva a obojstranného háku – takpovediac predĺžené rameno alebo rukoväť na kusy dreva.

V závislosti od oblasti použitia je k dispozícii v rôznych prevedeniach a dĺžkach – jeho tvar je však vždy rovnaký, pretože zohráva kľúčovú úlohu. Sapík sa skladá z mierne zahnutého oceľového hrotu, ktorý je k rukoväti pripevnený pod uhlom približne 120° a na zadnej strane je vytvarovaný do plochého úderníka.

Tento malý pomocník vám uľahčí rôzne úlohy: Rozšírením vlastnej „úchopovej plochy“ štiepačky Sappies znižujú alebo uľahčujú cúvanie, pohyb a ukladanie kusov dreva na štiepačku. Znižuje tiež silu potrebnú na zdvihnutie menších kusov dreva a ich uchopenie rukou, pretože používateľ sa nemusí zohýbať tak nízko a môže ich zdvihnúť pomocou sapíka. Pákový efekt sapíka možno využiť aj na zdvihnutie dreva o niekoľko centimetrov pri pílení dreva na mieru, aby druhý muž pri pílení nenarazil motorovou pílou do zeme alebo lesnej cesty.

Drevo na rukoväti jedným úderom

Zariadenie Sappie je rovnako užitočné ako jednoduché na používanie: Jednoducho zatlčte hrot do dreva a máte drevo pod kontrolou. Takto možno ležiace poleno vytiahnuť, zdvihnúť alebo otočiť pomocou zatĺkaného hrotu zatĺkaním hrotu pod poleno. Sapík sa potom jednoducho uvoľní stlačením dopredu.

Bezpečnostné pokyny pre prácu so zariadením Sappie

Pri používaní sappie však treba dbať na to, aby ste pracovali v rozkročenej polohe a udierali do dreva vertikálne, aby ste sa vyhli zraneniu, ak sa zošmyknete z dreva, keď úder smeruje na vaše telo.

Nikdy sa nesmie podceňovať ani hmotnosť premiestňovaného dreva, aj keď je výrazne znížená silným pákovým efektom. Obzvlášť zachytené kmene by sa preto nemali sťahovať pomocou sappie, ale pomocou otočného lana.

Keďže na zabodnutie do dreva postačí ľahký úder a nie je potrebné s ním vyskakovať nad hlavu, pri správnom používaní je sapík lesníckym nástrojom s nízkym rizikom poranenia.

Odporúčanie kovaných sappií

Naše kované sapíky od spoločnosti Krumpholz sú obzvlášť obľúbené u lesných robotníkov a záhradníkov a krajinárov. Sú praktické, robustné a dostupné v štyroch rôznych veľkostiach. Každá s jaseňovou alebo mimoriadne pevnou hikorovou rukoväťou.

Záruka najlepšej ceny

Ak u iného predajcu nájdete výhodnejšiu cenu (vrátane poštovného), dostanete tento tovar Krumpholz od nás za rovnakú cenu.

Táto záruka platí do 14 dní od nákupu. To sa nevzťahuje na osobitné predaje z likvidácie skladov, konkurzov a dražieb.

Handsapppie von Krumpholz