Kovaná ružicová vidlica od spoločnosti Krumpholz 1799

Najkrajšie ruže rastú len s vidličkou na ruže

Pri starostlivosti o ruže je potrebné zvážiť niekoľko vecí vrátane výberu správnych nástrojov.

Ruže potrebujú ku koreňom dostatok vzduchu,

Na jednej strane, aby nedošlo k hnilobe, na druhej strane, ak pôda nie je príliš hustá, môžu najlepšie prijímať živiny prostredníctvom svojich jemných prísuškov. Keďže sú však ťažko živiteľnými rastlinami, ktoré filtrujú živiny a stopové prvky z pôdy, pôda okolo nich sa veľmi rýchlo zhutňuje. Ruže sú tiež veľmi citlivé na poškodenie koreňov, preto by ste nemali kypriť pôdu kultivátorom alebo podobným nástrojom, ale použiť špeciálne vidličky na ruže.

Uvoľnenie pôdy

Najlepšie je ružu niekoľkokrát opatrne zapichnúť vidličkou na ruže hlboko do pôdy a potom s ňou jemne pohybovať sem a tam. Tým sa vytvoria kanáliky, cez ktoré môže do pôdy prenikať vzduch.

Výhody vidlice na ruže

sú rozpoznateľné na prvý pohľad a potvrdzujú sa pri práci s ním: Úzka konštrukcia s dvoma hrotmi, ktoré sú veľmi stabilné, uľahčuje prístup k rastlinám. Dva hroty tiež zabraňujú pretrhnutiu koreňov, pretože nie sú okrúhle ani štvorcové, ale majú špeciálny tvar, ktorý korene ruží odsúva nabok, a preto ich takmer nepoškodzuje. Vďaka týmto vlastnostiam možno vidly na ruže použiť na cielenejšiu prácu a pôdu len kypria bez poškodenia koreňov.

Záruka najlepšej ceny

Ak u iného predajcu nájdete výhodnejšiu cenu (vrátane poštovného), dostanete tento tovar Krumpholz od nás za rovnakú cenu.

Táto záruka platí do 14 dní od nákupu. To sa nevzťahuje na osobitné predaje z likvidácie skladov, konkurzov a dražieb.