Kovaná vidlička / záhradnícka vidlička od firmy Krumpholz 1799

14,95 25,95  vrátane DPH.
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Spork – revolúcia v záhradníctve

Inovatívne náradie so starými modelmi – jedinečný princíp SPORK spája rôzne záhradné náradie v jednom.

Každý, kto niekedy pracoval so záhradným náradím SPORK, sa bez neho už nikdy nebude chcieť zaobísť – pretože toto špeciálne záhradné náradie je skutočným prínosom pre každého záhradníka. A to z dobrého dôvodu: kombinuje rôzne záhradné náradie v jednom. Vďaka tomuto celosvetovo patentovanému princípu je SPORK jedným z najobľúbenejších nástrojov svojho druhu a v roku 2008 ho časopis BBC Garden Magazine ocenil ako najlepší záhradný nástroj.

Revolučná myšlienka

Kombináciu rýľa a vidlíc vyvinul v roku 1992 Robert Todd v Oxforde v Anglicku. Toddova myšlienka bola jednoduchá a zároveň revolučná: namiesto toho, aby sa naďalej rozčuľoval nad nedostatkami svojho záhradného náradia, rozhodol sa vyvinúť pohodlnejší a flexibilnejší spôsob obrábania pôdy. Vďaka novým nápadom a kombináciám vlastností známych nástrojov vznikol po mnohých pracovných krokoch nový, vysoko účinný a stabilný nástroj na prácu v záhrade. Zariadenie dostalo aj vzrušujúco znejúci názov SPORK vďaka kombinácii. Je to neologizmus zložený zo slov rýľ a vidlička, čo zároveň vystihuje jeho funkciu: Vidle sa používajú na kopanie a kyprenie tvrdej a ťažkej pôdy.

Špeciálna kombinácia nástrojov

SPORK však v skutočnosti dokáže oveľa viac: okrem rýľovania medzi jeho výhody patrí aj prerezávanie koreňov, odstraňovanie buriny, kyprenie pôdy, sadenie, prevzdušňovanie trávnika a dokonca aj odrezávanie okrajov trávnika. Jednoducho povedané, ide o štyri nástroje v jednom: rýľ, rýľovacie vidly, okopávač a prevzdušňovač trávnika pre všetky pôdne podmienky. Jedným z hlavných dôvodov, prečo s týmto nástrojom pracujú aj profesionálni záhradníci.

Samoostriaca čepeľ ostrá ako britva

Kľúčovým prvkom inovatívneho nástroja na obrábanie pôdy je jeho cik-cakový tvar reznej hrany. Čepeľ je ručne kovaná z kvalitnej bórovej ocele. Borová oceľ je veľmi tvrdá, ale pružná oceľ, ktorá sa používa aj na výrobu vysoko výkonných komponentov v automobilovom priemysle. Ručne kované hroty ostré ako žiletka sú mimoriadne robustné a umožňujú jedinečné prenikanie do tvrdej pôdy alebo cez pevné korene bez námahy, a pritom sa samy ostria. Vďaka priehlbinám v čepeli preniká SPORK do pôdy bez námahy. Otvory vo forme podporujú funkčný princíp a zároveň znižujú hmotnosť.

Množstvo rôznych ostroh od spoločnosti Krumpholz ponúka všetkým záhradníkom to správne záhradné náradie podľa ich požiadaviek.

Záruka najlepšej ceny

Ak u iného predajcu nájdete výhodnejšiu cenu (vrátane poštovného), dostanete tento tovar Krumpholz od nás za rovnakú cenu.

Táto záruka platí do 14 dní od nákupu. To sa nevzťahuje na osobitné predaje z likvidácie skladov, konkurzov a dražieb.