Löwe Gartenscheren

LÖWE záhradné nožnice – Pravidelná rukoväť

Záhradné nožnice LÖWE –

Rukoväť pre menšie ruky

LÖWE – Nožnice na konáre

Profesionálne záhradné nožnice a nožnice na konáre od výrobcov originálneho náradia LÖWE

Pôvodná spoločnosť LÖWE je severonemecká kováčska dielňa, ktorej história siaha až k Waltherovi Schröderovi, ktorý v roku 1923 vynašiel kovadlinkové nožnice a požiadal o patent. Dnes spoločnosť riadi Randolph Schröder, vnuk Walthera Schrödera.

Original LÖWE je lídrom v oblasti vysokokvalitných kovadlinkových nožníc. Tieto nožnice majú oproti známym obtokovým nožniciam niekoľko výhod. Pri kovadlinkových nožniciach čepeľ prechádza cez strihaný materiál ťahovým rezom. Tým sa znižuje sila potrebná na rezanie.

S kovadlinkovými nožnicami môžete pomerne ľahko strihať aj staré alebo veľmi tvrdé drevo či hrubšie konáre. Kovadlinkové nožnice odstrihnú porovnateľný kus dreva s menšou námahou ako obtokové nožnice. Ďalšou výhodou je, že ich môžu používať praváci aj ľaváci. Obtokové nožnice sú vždy jednoručné a spravidla sa vyrábajú pre pravákov.

Použitie obtokových nožníc je výhodné, keď ide o čistý strih mäkkých, vláknitých a zelených odrezkov s čo najmenším rozdrvením.

Častým predsudkom voči kovadlinkovým nožniciam je obava, že sa čepeľ otupí na protiľahlom ložisku, tzv. kovadlinke. Pri kovadlinkových nožniciach LÖWE to nie je možné. Tvrdosť ocele čepele je štyrikrát vyššia ako tvrdosť kovadliny. Pri strihaní originálnymi kovadlinkovými nožnicami LÖWE nemá náraz noža na kovadlinu žiadny vplyv na ostrosť noža. Ostrosť noža je ovplyvnená len frekvenciou rezania a rezaným materiálom.

Veľkou výhodou je aj dokonalá ponuka náhradných dielov a jednoduchá a lacná vymeniteľnosť dielov pre nožnice LÖWE. Ponúkame kompletný sortiment náhradných dielov pre všetky záhradné nožnice LÖWE, ktoré máme v ponuke. Najmenšia skrutka, pružiny, čepele, protiľahlé ložiská a rukoväte. Všetko si môžete objednať priamo na našej stránke náhradných dielov LÖWE za výhodnú cenu a prehľadne.


SÉRIA CLASSIC

Originálne nožnice LÖWE zo série CLASSIC sú klasické kovadlinkové nožnice s rovnými alebo zahnutými čepeľami. Chrómované oceľové telo a centrálne vedenie páky noža sú vizuálne rozpoznateľné prvky robustného radu CLASSIC.

Pôvodný princíp LÖWE, od roku 1923 miliónkrát overený, ťahový strih proti pevnej základni, je zárukou mimoriadne ľahkého strihania, vďaka ktorému sa nožnice CLASSIC stali svetoznámymi.


EKONOMICKÉ SÉRIE

Originálne nožnice LÖWE zo série ECONOMIC sú mimoriadne kompaktné a ľahko sa s nimi manipuluje. Tieto modely sú zredukované na to najdôležitejšie a majú všetky dôležité funkcie potrebné na dlhodobé používanie a čistý, výkonný strih.


PROFESIONÁLNA SÉRIA

Originálne nožnice LÖWE zo série PROFESSIONAL sú vďaka svojej špičkovej technológii mimoriadne vhodné na každodenné profesionálne použitie.

Čepele sú namontované na vonkajšej strane nožníc pomocou jednej matice. To umožňuje výmenu čepelí v priebehu niekoľkých sekúnd bez toho, aby ste museli nožnice úplne rozobrať. Šírka rukoväte je plynule nastaviteľná, a preto ju možno prispôsobiť veľkosti vašej ruky. Pri kovadlinkových a hybridných nožniciach sa životnosť čepele a základne výrazne predlžuje nastavením šírky rukoväte.

Modely radu PROFESSIONAL sú k dispozícii ako EASY-CUT, FAST-CUT alebo POWER-CUT na rýchlu prácu, ľahký rez alebo mimoriadne výkonný rez.


RÝCHLY REZ

Kovadlinkové nožnice s rovnou čepeľou umožňujú rýchlu prácu. Rovný nôž zaručuje spoľahlivý zásah do rezaného materiálu a požadovaného miesta rezu. Vďaka rýchlemu a spoľahlivému stretnutiu rezného bodu je rezanie veľmi efektívne.


JEDNODUCHÉ REZANIE

Kovadlinkové nožnice s krátkou a úzkou čepeľou strihajú veľmi ľahko, pretože strihaný materiál je blízko ložiska, a preto je prenos sily optimalizovaný. Okrem toho tenká čepeľ menej zakliesňuje rezanú vetvu. To znamená, že na rezanie je potrebná ešte menšia sila.


POWER CUT

Hybridné nožnice sú kovadlinkové nožnice s obtokovou geometriou. Spájajú to najlepšie z dvoch svetov. Vďaka zakrivenému tvaru noža a základne ležia aj strihy s veľkým priemerom blízko ložiska a pri strihaní sa neposúvajú dopredu. Vďaka tomuto ideálnemu prenosu sily možno bez námahy strihať aj silné konáre z tvrdého dreva.


Záhradné náradie LÖWE s najlepším rezným výkonom na dlhodobé používanie.

Naše odporúčanie, ak si chcete kúpiť záhradné nožnice.

Záruka najlepšej ceny

Ak u iného predajcu nájdete výhodnejšiu cenu (vrátane poštovného), dostanete tento originálny tovar LÖWE od nás za rovnakú cenu.

Táto záruka platí do 14 dní od nákupu. To sa nevzťahuje na osobitné predaje z likvidácie skladov, konkurzov a dražieb.