Kyselina šťaveľová | Odmasťovač dreva | Čistič striebra

Poznámka

Kyselina šťaveľová je úplne biologicky odbúrateľná a rozkladá sa na vodu, oxid uhličitý a oxid uhoľnatý za vzniku kyseliny mravčej. Je zaradený do najnižšej triedy ohrozenia vodou WGK1 a je vhodný na čistenie všetkých neošetrených alebo naolejovaných drevených povrchov.

Čistiaci roztok nesmie prísť do kontaktu s pozinkovanými komponentmi, pretože by došlo k poškodeniu pozinkovania. K vyblednutiu dochádza, keď sa čistiaci roztok dostane do kontaktu s lakovanými povrchmi.

Kyselina šťaveľová sa prirodzene vyskytuje napríklad v rebarbore, šťaveli a špenáte. Je úplne biologicky odbúrateľný a odstraňuje z dreva sivý opar a rozjasňuje ho. Rozpúšťa hrdzu a čistí zašlé striebro.

Dodržiavajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale. Kyselina šťaveľová sa nesmie dostať do rúk detí. Pri požití alebo pri zasiahnutí očí okamžite vypláchnite a vyhľadajte lekársku pomoc.

Použitie ako čistiaci prostriedok na terasy

Odstráňte hrubé nečistoty z dreva a dobre ho navlhčite. Používajte gumené rukavice a ochranné okuliare. Rozpustite kyselinu šťaveľovú vo vode v pomere 1:20 (50 gramov na liter). Čistiaci roztok naneste na mokré drevo napríklad pomocou mopu a nechajte pôsobiť približne 15 minút.

Potom ho pretrite drhnúcou kefou alebo ručnou kefou. Drevo opláchnite veľkým množstvom vody.

Upozornenie: Galvanizácia je poškodená alebo zničená kyselinou šťaveľovou!

Použitie ako čistič striebra

Rozpustite kyselinu šťaveľovú vo vode v pomere 1:20 (50 gramov na liter) a vložte do roztoku zašlé striebro. Roztok kyseliny šťaveľovej zmyte približne po 15 minútach.